10 KİLOMETRELİK BULUT

228

İstanbul’da etkili olması beklenen sağanak yağış ve fırtına saat 16.30 sıralarında Avrupa Yakası’nda başladı. Yağış ve fırtına saat 17.00 sıralarında Anadolu Yakası’nda da etkili olmaya başladı. Yaşanan fırtına nedeniyle megakentte göz gözü görmedi.

10 KİLOMETRELİK BULUT

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr. Orhan Şen de Twitter’dan uyardı. Şen, ”Terkos açıklarında Karadeniz üzerinde çok kuvvetli bir CB bulutu var. Kilyos kıyısını takip ederek İstanbul’un kuzeyine geliyor. Bulutun kalınlığı yaklaşık 10 km… CB bulutu kümülonimbus demek, şimşek, yıldırım, aşırı yağmur ve dolu yapan bulut” diye yazdı.

$(window).load(function () { var s = document.createElement(“script”), el = document.getElementsByTagName(“script”)[0]; s.async = 1; s.src = “//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js”; el.parentNode.insertBefore(s, el); });

“70 KİLONUN ALTINDA OLANLAR DIŞARI ÇIKMASIN”

Öte yandan Habertürk TV Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, daha önceki şiddetli yağışla ilgili uyarısında “Kuvvetli rüzgar olacak. 1.60 boyundan kısa olan insanlar sokağa çıkmasın” demişti. Öztel bu kez de “Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Bu sefer de “70 kilogramın üzerindekiler rahat edebilir” diyelim. Ama bu sefer çok dalga geçicek bir tarafı yok. Rüzgar kuvvetli gerçekten.” diye konuştu.