BİNLERCE İNSAN ÖLDÜ, MİLYONLARCASI EVSİZ KALDI

213

Nepal, Bangladeş ve Hindistan’ın sel altında kalmasından sonra 41 milyon kişinin felaketten etkilendiği ve kayıp olanlar hariç 1.200 kişinin ise öldüğü belirlendi. Güney Afrika’yı vuran sel son 10 yılın en kötüsü olarak tanımlanıyor.

BİNLERCE İNSAN ÖLDÜ, MİLYONLARCASI EVSİZ KALDI

Tropikal iklimin kurbanı haline gelen Güney Asya yine bir felaketi yaşadı. Sel altında kalan Nepal, Bangladeş ve Hindistan’da 1200 kişi hayatını kaybetti, halk evsiz kaldı, sayısız hayvan öldü.

KAYNAKLAR HIZLA TÜKENİYOR

Uluslararası Yardım kuruluşlarının, yiyecek ve çadır yadımı yapmasına karşın kaynlakların hızla tükendiği belirlendi.

$(window).load(function () { var s = document.createElement(“script”), el = document.getElementsByTagName(“script”)[0]; s.async = 1; s.src = “//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js”; el.parentNode.insertBefore(s, el); });

2 MİLYONA YAKIN ÇOCUK OKULA GİDEMEYECEK

Sel felaketi sonrası 18 bin okul kullanılamaz hale geldi. 1.8 milyon çocuk kalıcı olarak okula gidemeyecek.

YAĞMUR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Selden toplam 41 milyon kişinin etkilendiği belirlenen Güney Afrika’da hava durumu da iyiye gitmiyor. Önümüzdeki günlerde de yağmurun şiddetle yağmaya devam edeceği bildirildi.

700 BİN EV HASAR ALDI

Uluslararası Kızılay Federasyonu’nun açıklamalarına göre bu sel son 10 yılın en kötüsü. Federasyonun verilerine göre, 700 bin ev hasar aldı ve kullanılamaz hale geldi.

400’DEN FAZLA KİŞİ KAYIP

1,200 kişinin öldüğü felakette çoğu kişi hala kayıp. Henüz bulunamayan 400’den fazla kişinin de öldüğü tahmin ediliyor

YÜZLERCE HAYVAN TELEF OLDU

Sel sularından kaçamayan pek çok vahşi hayvanın öldüğü bildirildi. İnsanlar kendi evcil hayvanlarını ise kucaklarında taşımaya çalıştı.

Yaşanan felakete ait diğer görüntüler ise şu şekilde;