Büyükşehir’den mahalle yollarını daha güvenli hale getiriyor

187

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, kent merkezinin yanı sıra dış ilçelere bağlı mahallelerde bin300 kilometreasfalt sathi kaplama hedefiyle başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yerleşim yerleri arasındaki ulaşımın daha güvenli yapılabilmesi için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde yeni yollar açıyor, dar yolları genişletiyor, ihtiyaç duyulan noktalarda menfezler inşa ediyor, mevcut yolları da alt yapısını düzenledikten sonra asfalt sathi kaplama yapıyor.
 
YOLLAR YENİLENDİ

Kocaköy ilçesinde mayıs ayından bu yana çalışmalarını sürdüren ekipler, 11 kilometrelik Akçagöz, Şahintepe, Suçıktı, Günalan ve Geyiksırtı kırsal mahalle yollarında yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Ekipler,1,5 kilometreuzunluğundaki Akçagöz,2,5 kilometreuzunluğundaki Suçıktı,900 metreuzunluğundaki Şahintepe,6,1 kilometreuzunluğundaki Günalan ve Geyiksırtı mahalle yollarında alt temel ve üst temel çalışmalarını gerçekleştirerek 1. kat asfalt sathi kaplama döktü.
 
MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ayrıca Akçagöz ve Suçıktı mahalle yollarında büz çalışması gerçekleştiren ekipler,28 kilometreuzunluğundaki Şerifoğulları Mahalle yolunda, alt temel, temel ve 1. kat asfalt sathi kaplama ve menfez yapım çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, önümüzdeki haftalarda7,8 kilometreuzunluğundaki Eyüpler grup mahalle yolu ile2 kilometreuzunluğundaki Çakmalı ve1 kilometreuzunluğundaki Harem mahalle yollarında alt temel, üst temel, 1. ve 2. kat asfalt sathi kaplama çalışması yapacak.
 
VATANDAŞLAR, ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi, asfalt, bakım ve onarım çalışmaları ile mahalle ve grup mahalle yollarını daha kaliteli ve güvenli hale getiriyor. Vatandaşlar, mahalle yollarını daha rahat bir şekilde kullanmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, yapılan hizmetle