Dicle’de haşerelere karşı mücadele başlatıldı

214

Haşerelere karşı yapılan ilaçlama faaliyetleri kapsamında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Hastaneler Başmüdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Merkez Hastane, Kalp Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Acil ve Travmatoloji Hastanesine bağlı birim ve çevreleri ilaçlandı.
 
İLAÇLAMA TAKDİRLE KARŞILANDI

Hasta ve hasta yakınlarının beğenisini toplayan ilaçlama çalışması hakkında bilgi veren Dicle Üniversitesi Rektör Yrd. ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, haşerelere karşı mücadelenin aralıksız sürdüğünü belirterek; “Hasta, hasta yakınlar ve personelimizin yaz aylarında haşerelerden rahatsız olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm hastanelerimiz, hastanelerimize bağlı birimler ve çevrelerinde ekiplerimiz sürekli ilaçlama çalışması yapıyor. Yeşil alanlarda titizlikle çalışıyorlar. İlaçlama ekibimiz tehdit oluşturabilecek alanlarda ilaçlama yapıyor. Hasta, hasta yakını ve personellerimize sağlıklı bir ortam yaratmak amacıyla bu çalışmalar devam edecektir.” dedi.
 
ÖZELLİKLİ ALANLAR HAFTADA İKİ DEFA İLAÇLANIYOR

Hastaneler Başmüdürü Yaşar Aslan da yaptığı açıklamada; “Mutfak ve yemekhane gibi özellikli alanlarda hafta iki kez haşere ilaçlaması yapılıyor. Fare gibi kemirgenlere karşı zemin ve bodrum katları gibi kapalı alanlarda da fare istasyonu yöntemi ile ilaçlama yapılmaktadır. Bu ilaçlamada insan sağlığına hiçbir yan etkisi olmayan ilaçlar kullanılıyor. İlaçlama hizmeti üç (3) kişilik ilaçlama ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.” dedi. 
 
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimliğinin haşereyle mücadelesini hasta ve hasta yakınları takdirle karşıladı.