Diyarbakır’da 6 gün ulaşım ücretsiz

191

 Arife ve bayramın birinci günü 117 araçla oluşturulacak ringlerle vatandaşlar, kent merkezi ve ilçelerde belirlenen noktalardan mezarlıklara ücretsiz ulaştırılacak.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerde 30 Ağustos Zafer Bayramı, 31 Ağustos arife günü ve Kurban Bayramı (1, 2, 3 ve 4 Eylül) nedeniyle vatandaşların daha rahat ve konforlu yolculuk yapmaları için ücretsiz toplu taşıma hizmeti verecek. Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları, 30 Ağustos Çarşamba günü saat 07.00’dan başlayarak bayram tatili boyunca vatandaşları ücretsiz taşıyacak.
 
Yoğun bir şekilde yapılan mezarlık ziyaretlerini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mezarlıklara daha rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla arife ve bayramın birinci günü kent merkezi ve ilçelerin farklı noktalarından mezarlıklara seferler düzenleyecek. Arife ve bayramın ilk gününde 117 toplu taşıma aracı, kent merkezi ve ilçelerde vatandaşları mezarlıklara ulaştıracak.
 
MEZARLIKLARA GİDECEK TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

Büyükşehir Belediyesi’nin, arife ve Kurban Bayramı’nın ilk gününde mezarlıklara yapılacak ziyaret nedeniyle oluşturduğu ring sistemi ve araç sayıları şu şekilde belirlendi: