Öğrencilere, Kur’an-ı Kerim ve kitap dağıtıyorlar

204

Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneğince (SİDER) hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Diyarbakır’da ortaokul ve lisede eğitim öğretim gören öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve dört kitabın bulunduğu set hediye ediliyor. Bu kapsamda Sur ilçesinde bulunan Melik Ahmet Lisesi’nde dağıtım yapıldı.

“EĞİTİME KATKI SUNMAK İSTEDİYORUZ”

Dağıtım törenine SİDER Başkanı Şükran Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Ramazan Dere ve yönetim kurulu üyeleri Esat Çavundur ve İnayet Çelik katıldı. Dağıtım törenini ardından açıklamalarda bulunan SİDER Başkanı Şükran Yılmaz, sosyal sorumluluk projesi hazırlayarak eğitime katkı sunmak istediklerini söyledi. Amaçlarının kitap okumanın önemi konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu anlatan Yılmaz, “Okullarda 5 bin 600 kitap, bin 100 Kur’an-ı Kerim dağıttık. Gayemiz çocuklarımızı hem okula hem de okumaya teşvik etmek. Öğrenciler bu projeden çok memnun” dedi.

“BAŞARININ SIRRI AZİM, İNANMAK VE OKUMAK”

Okul ziyaretlerinde öğrencilere 566 erkek üyeye sahip derneğin kadın başkanı olduğunu anlattığını ifade eden Yılmaz, başarının sırrının azim, inanmak ve okumak olduğunu aktardı.

Yılmaz, projenin devam edeceğini, kitap ve okul sayısını artıracaklarını belirterek sivil toplum kuruluşlarının bir tabeladan ibaret olmaksızın hizmet etmesi gerektiğini vurguladı. Diyarbakır’ın yıllarca terör ve işsizlikle anıldığına işaret eden Yılmaz, “Çocuklarımıza iman ve ahlaki konularda gelişimleri için destek olursak Diyarbakır’da terör örgütlerinin de önüne geçmiş olacağız” diye konuştu.

EMSAL NİTELİĞİNDE

Kitap dağıtımı yapılan okullardan Melik Ahmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hacı Cebe ise, projeyi takdirle karşıladıklarını söyledi. Cebe, “Öğrencilerimiz arasında düşük gelirli ailelerin çocukları da var ve bu öğrencilerin kırtasiyeden kitap satın alma imkanı kısıtlı. Bu tür projeler emsal niteliği taşıyor” dedi.

ÖĞRENCİLER MEMNUN

Kitap dağıtımı yapılan okulda okuyan öğrenciler de, bu tür projelerin tüm okullarda yapılmasını isterken, bir öğrenciye hediye edilmesi gereken en güzel şeyin kitap olduğunu, böyle bir hediye almaktan kaynaklı memnuniyetlerini ifade ettiler.