Amedspor adını kullanarak büyük vurgun

333

AmedToday-Facebook’daki Sporium Spor Club üzerinden linki paylaşılan ilandaki.com sitesinde Taraftar Outlet, adı altında “Takımına destek ol” kampanyasında takımının formasını alana yanında takımının saatini bedava verileceği ve siparişin 3 gün içerisinde kargo ile ulaştırılacağı bilgisi yer alıyor. Takım formasını sipariş etmenin toplam bedeli ise 149 TL’den indirimle 99,00 TL olarak belirtiliyor.

AMEDSPOR TARAFTARLARI HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

Amedspor taraftarları ise sipariş verdikleri ürünlerini teslim almadıklarını, saat kutusunun ise boş çıktığından ileri sürüyor. Takımlarına destek olmak isterken dolandırıldıklarını ileri süren taraftarlar tüketici mahkemesinde haklarını arayacaklarını ifade ettiler.

Kampanyaya ilişkin Diyarbakır’da görüşlerini veren Amedspor başkanı Nurullah Edemen böyle bir kampanyadan haberleri olmadığını, takıma destek olmak isteyenlerin ödedikleri ücretlerin kesinlikle Amedspor’a ulaşmadığını ifade etti.

EDEMEN: TEK RESMİ SATIŞ KANALIMIZ AMEDSTORE’DUR

Edemen,”Bu konuda bize de çok sayıda şikâyet geldi. Bizler de konuya ilişkin olarak hukuki takip başlattık. Bizim Amedstore ve http://www.amedstore.com.tr/ adresi dışında bir satış kanalımız yoktur ve böyle bir kampanyanın tarafı değiliz” dedi.

Taraftarların, duygularını suiistimal edilerek kar sağlamaya çalışan böyle sitelere itibar edilmemesi ve mağdur olan tüketicilerin de mutlaka haklarını arama yoluna gitmesi gerektiğinin altını çizdi. Amedspor’un adının böyle bir duruma karıştırılmış olmasından dolayı ayrıca üzüntülerini belirtti.

Kaynak:AmedToday