Kaçırılan 17 yaşındaki kız kurtarıldı

211

Mardin’in Yeşilli ilçesinde 12 gün önce evinin önünden 4 kişi tarafından bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığı öne sürülen 17 yaşındaki H.S, düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

Alınan bilgilere göre, Yeşilli ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki H.S, kendisine gelen bir telefon üzerine Sağlık Ocağı’na gitmek için evden çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, evden çıkan genç kız, 4 erkek tarafından zorla araca bindirilerek kaçırıldı. 

Ailesinin durumu polise bildirmesi üzerine soruşturma başlatıldı. MOBESE kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, genç kızın Artuklu ilçesine bağlı Kabala Mahallesi’ne götürüldüğünü belirledi.

Mahallede araştırma yapan polis, kızın tutulduğu adresi belirledikten sonra operasyon başlattı. Operasyonda kaçırılan 17 yaşındaki H.S. kurtarılırken, kızı evlenmek için kaçırdığı iddia edilen 47 yaşındaki M.A.S. ile birlikte 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifade işlemleri sürüyor.

Kızının kurtarılmasına sevinen baba Muhsin Semin, kızının kurtarılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Baba Semin, “Benim kızıma bir telefon geliyor, ‘sağlık ocağına gel’ diye. Kızım da sağlık ocağına gitmek için evden çıkarken pusuda olan 4 erkek tarafından kaçırılıyor. Biz de şikâyetçi olduk. Şikayetçi olduktan sonra Kaymakam başta olmak Vali ve Emniyet üzerinde durdu. Kızımın kurtarılmasında emeği geçen herkese müteşekkirim, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok sevinçliyim, Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

Kızının sağlık durumunun çok iyi olduğunu kaydeden Baba Semin, Mardin Devlet Hastanesi’nden de bir psikoloğun gelerek muayenesini yaptığını söyledi. (İLKHA)