Yorgun ciltler için bunu yapın!

262

Yorgun Ciltler İçin Mutfağınızdaki Formüller
*1 şişe maden suyu

*1 adet limon

*3 yemek kaşığı bebe yağı

Yapılışı:

Maden suyunu temiz bir kaba boşaltıp içine yarım limonu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin, iyice karıştırın. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürtmek suretiyle uygulayın. Bu formül aynı zamanda iyi bir makyaj altıdır

Alternatif Maske Tarifleri

Kullanılacak Malzemeler:

*1 şişe maden suyu

*Bir tutam dereotu

Yapılışı:

Bir tutam dereotunu blenderdan geçirerek parçalayın, sodayla karıştırın. Boş bir buz kalıbının içerisine bu karışımı boşaltın. Donduktan sonra kullanıma hazırdır. Her gün bir adet buz kalıbını yüzünüzün her yerine eşit olarak gezdirin.

Bu işlemler cildinize zindelik kazandıracaktır.

Cilt Neden Yorgun Görünür?
Mevsim geçişlerinde ve aniden değişen havalarda cildimiz daha yorgun görünmeye başlar. Bununla birlikte sağlıksız beslenme alışkanlıkları, egzersiz yapmamak, uykusuzluk ve yoğun stres de cildin yorgun görünmesine neden olan etmenlerdir. Çevremize baktığımızda pek çok kadının bu sorundan şikayetçi olduğunu görürüz. Bakışlar ve yüz ifadesi kişi hakkında oluşacak algıda önemli bir rol oynar.

Yorgun ifadenin sebebi genel olarak göz çevresinde oluşan kırışıklıklardır. Yaşla beraber göz çevresindeki yapı formunu kaybeder. Sadece göz çevresindeki yorgunluğu gidererek bile çok daha canlı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik bunun için kimyasal ürünler kullanmanız ya da bıçak altına yatmanız gerekmiyor. Evde kendiniz hazırlayacağınız tariflerle cildinize çok daha canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Hem cilt sağlığınız hem de psikolojiniz için öncelikle haftada birkaç saati kendinize ayırmakla başlayın. Böylelikle hem dinlenir hem de güzelliğinize katkıda bulunursunuz. Sadece yoğun hayatın stresinden arınmak bile kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak, bize inanın! Bunun için sadece mutfağınıza gitmeniz, buzdolabınızı açmanız ve evinizde kendi cilt maskenizi hazırlamanız yeterli.

Cildinize düzenli olarak nemlendirici sürüyor, bu yüzden cilt maskesi sürmeyi gereksiz buluyor olabilirsiniz. Ancak maskeler cildi gerçek anlamda uyarıyor ve cildin derinlemesine iyileşmesini sağlıyor. Günümüzde hava kirliliği ve sigara dumanı cildimize ciddi anlamda zarar veriyor. Bu zararı gidermek için ise cildimize belirli aralıklarla maske uygulamamızı gerekli kılıyor. Sahip olduğunuz vakte göre haftada 1 ya da 2 haftada 1 kere cildinize maske uygulamanız hemen gözle görünür sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyor.

Tabii, maske hazırlarken cildinize zarar verecek maddelerden kaçınmanız çok önemli. Örneğin, kuru bir cilt tipine sahipseniz turunçgillerden uzak durmanızda yarar var. Turunçgiller kuru cildinizi daha da kurutarak sağlıksız bir yapıya bürünmesine neden olabilir.

Yıpranmış Cilt İçin Üzüm
Eğer cildiniz dış etkenler yüzünden yıpranıyor ve yorgun görünüyorsa mutfağınızdaki mucize üzümden destek alabilirsiniz. Üzüm hem cildinizi derinlemesine temizler hem de cildinizdeki kan dolaşımını düzene sokar. Cildin su tutmasını engelleyen üzüm, aynı zamanda selülitlere de iyi geliyor. Kabukları soyulmuş üzümleri çatalla ezerek püre haline getirmeniz ve masaj yaparak sürdükten sonra 20 dakika bekletip yıkamanız yeterli.

Yorgun Cildin Çaresi Muz
Gece hayatı, hava kirliliği ve sigara dumanı cildinizin yorgun görünmesine neden olur. Potasyum kaynağı muz ise cildi dinlendirir ve ışıltılı bir hava kazandırır. Bunun için 1 muzu çatalla ezerek püre haline getirmeniz ve yüzünüze masaj yaparak uyguladıktan sonra 15 dakika beklemeniz yeterli. Bu maske kısa sürede cildinizin çok daha taze ve ışıltılı görünmesine yardımcı olacaktır.